Posadzki Betonowe

Posadzki betonowe stanowią popularne rozwiązanie jako rodzaj wykończenia podłogi, szczególnie w obiektach przemysłowych. Charakteryzują się trwałością, łatwością utrzymania czystości oraz estetyką. Mogą pełnić zarówno rolę ostatecznego wykończenia, jak i stanowić podkład pod inne rodzaje posadzek. Posadzki betonowe są elastyczne pod względem możliwości profilowania, umożliwiając wykonanie odpowiednich spadków, na przykład pod podjazdy czy wokół odwodnień.

Czas wykonania posadzki


Czas wylania i zatarcia posadzki wynosi 1 dzień, jednakże aby móc naciąć dylatacje trzeba odczekać aż beton zyska na wytrzymałości. Ten czas wynosi około 10 dni od wykonania posadzki i przed upłynięciem tego czasu należy unikać składowania i przesuwania ciężkich ładunków po posadzce. Po upływie 28 dni beton osiąga swoją nominalną klasę wytrzymałości.

Warunki prawidłowego wykonania posadzki

Temperatura otoczenia musi być wyższa niż 5 °C. Przy niższych temperaturach posadzka może przemarzać, utwardzenie jest słabo związane, co wpływa na wytrzymałość na ścieranie. W przypadku wysokich temperatur i silnego nasłonecznienia istnieje ryzyko powstawania pęknięć spowodowanych gwałtownym odparowaniem wody z mieszanki betonowej. W takich sytuacjach stosuje się odpowiednie środki zapobiegawcze. Ważne jest również, aby podczas wykonania posadzki nie występował silny wiatr ani opady deszczu.

Rodzaje wykończenia posadzki betonowej


Beton zatarty na ostro

Najczęściej stosowany jako podkład pod posadzki żywiczne lub płytki ceramiczne ze względu na pozostawioną chropowatą powierzchnie, która zapewnia zwiększoną przyczepność. Tego rodzaju posadzki stosuje się są zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz, tam gdzie jest wymagana wysoka wytrzymałość mechaniczna.

Beton zatarty na gładko

Pełni rolę finalnego wykończenia posadzki betonowej bez konieczności zastosowania innych warstw. Poprzez dodatkowe zastosowanie utwardzenia powierzchniowego, powierzchnia posadzki staje się twardsza i bardziej odporna na ścieranie. Ten rodzaj wykończenia stosuje się we wnętrzach budynków, gdzie wymagana jest zarówno wysoka wytrzymałość mechaniczna, jak i odporność na pylenie się posadzki.

Beton rapowany

Wykończenie w formie równoległych bruzd na powierzchni betonu. Ten rodzaj wykończenia poprawia przyczepność posadzki i często stosuje się go na zewnątrz, na przykład na drogach dojazdowych dla tirów lub wokół hal produkcyjnych, gdzie poruszają się wózki widłowe.

Najczęstsze zastosowanie posadzek betonowych

Hale produkcyjne
Garaże
Podjazdy
Podkłady pod posadzki
Drogi komunikacyjne
Parkingi
Magazyny
Myjnie samochodowe
Warsztaty
Rampy załadowcze

Zalety posadzek betonowych

Trwałe
Odporne na uderzenia
Łatwe w czyszczeniu
Estetyczne
Odporne na ścieranie
Wytrzmymałość na ściskanie > 25 [MPa]

Gwarancja

Poznaj warunki właściwego i długotrwałego użytkowania posadzki przemysłowej

Pobierz warunki gwarancji

CTA background

Przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami